ÖSYM Sınav Ücretleri Duyurusu

0
52
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş

ÖSYM Sınav Ücretleri İçin İndirime Gitti

ÖSYM Sınav ücretleri ile ilgili bugün ( 15 Mart 2017 ) yaptığı duyuru ile KPSS alan bilgisi sınavında sınav başına alacağı 40 TL’lik ücreti oturum başı olarak güncelledi.

ÖSYM yaptığı duyuruda şunları ifade etti:

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacaktır.

KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacı güdülmüştür. Çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilmiştir.

Sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına karar verilmiştir.

Ayrıca oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine karar verildi. Oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkilerinden yapılmasına karar verilmiştir.

Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine karar verilmiştir.

Sabah oturumlarının saat 10.00’da, öğleden sonra oturumlarının 14.30’da başlatılmasına, 2017 KPSS Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verdi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here